Wiosenne kanapki – grupa II – 05.04.2024 r.

Opublikowane: 05 kwietnia 2024

Dziś nasze Maluszki podczas porannych zajęć zamieniły się w małych kucharzy i samodzielnie przygotowały kolorowe wiosenne kanapki na swoje drugie śniadanie. Na naszym stole zagościły świeże warzywa: rzodkiewka, sałata, ogórek, pomidorki, szczypiorek, a także serki i wędlina. Dzieci wykonywały kanapki o różnorodnym składzie i kompozycji. Swoje możliwości i umiejętności wykazywały w krojeniu warzyw oraz w smarowaniu pieczywa, co okazało się nie lada wyzwaniem. Najwięcej radości sprawiło Maluszkom jednak dekorowanie swoich kanapek i tu wykazały się dużą kulinarną fantazją. Przygotowane kanapki wyglądały smakowicie, więc szybko zniknęły. Okazało się, że nasze Przedszkolaki jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie i kolorowo. Nawet największe niejadki zjadły swoją porcję z apetytem. Wiosenne zajęcia kulinarne w przedszkolu to sama przyjemność! W tym sezonie stawiamy na zdrowie!