Palmy Wielkanocne – grupa I i II – 22.03.2024 r.

Opublikowane: 22 marca 2024

Wielkie zamieszanie, dużo bałaganu, wszędzie porozrzucane gałęzie, wstążki, paski papieru i bibuły to obraz wczorajszego krajobrazu w naszym przedszkolu. Jak co roku nasze Maluszki wykonały przepiękne palmy wielkanocne – nie tylko symbol religijny, ale także element polskiej kultury i tradycji. Celem zajęć było wspólne, miłe spędzenie czasu ale przede wszystkim przybliżenie Dzieciom tradycji związanych ze świętami wielkanocnymi i zgłębienie ich symboliki. Maluszki po wykonaniu swoich palm już wiedzą, że są one symbolem odradzającego się życia, pokoju, czci,  oraz tego co wzniosłe i szlachetne. Święcimy je w Niedzielę Palmową, na pamiątkę triumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, a poświęconą palemką ozdabiamy swoje mieszkanie, aby zapewnić wszystkim domownikom Boże błogosławieństwo.