ikona domek Przemyśl, ul. Zygmunta Krasińskiego 24    ikona telefon Sekretariat: 796 800 580

ikona telefon facebook/maly.nazaret

Styczeń w Grupie III i IV

Opublikowane: 31 stycznia 2024

Nowy rok rozpoczęliśmy bardzo aktywnie! Na samym początku podczas zajęć powtórzyliśmy wiadomości związane z porami roku i miesiącami. Dzieci poznały następstwa w przyrodzie obrotu Ziemi i wokół Słońca.

Również doskonaliły umiejętność liczenia na materiale montessoriańskim – czerwono – niebieskie sztangi, ćwiczyły też koordynację wzrokowo – ruchową. Utrwaliły liczebniki porządkowe do piosenki „Gimnastyczna wyliczanka”.

Organizowaliśmy też badawczo-plastyczne ( poznanie procesu powstania kazeiny – ścinanie białka, wytrącanie tłuszczu). Każdy z ogromnym zaciekawieniem przyglądał się eksperymentom. Dzieci z wielką chęcią i pomocą brały udział. Każdy miał okazję uważnie pooglądać cały proces zachodzący w naszym eksperymencie

Na zajęciach baletu wykorzystały wstążki z gimnastyki artystycznej i opowieści baletowe znanych baletów. Dzieci uwielbiają ten rodzaj zajęć.

16 stycznia w naszym przedszkolu ksiądz Jakub Kustroń – wikariusz naszej parafii i nasz ksiądz katecheta przeprowadził wizytę duszpasterską. Wspólna modlitwa i pobłogosławienie pomieszczeń przedszkola napełniło wszystkich duchem pokoju, radości i nadziei na nowe lepsze jutro.

W styczniu też dzieci z  przedszkola „ Mały Nazaret” wybrały się z najlepszymi życzeniami do Księdza Proboszcza Arkadiusza Jasiewicza – Proboszcza z Parafii pw. Świętej Trójcy. Wszyscy wspólnie złożyliśmy życzenia i zaśpiewaliśmy  pieśń „ Niech Ci Pan Błogosławi”.  

Również mieliśmy okazję gościć w naszym przedszkolu niezwykłego gościa, a mianowicie odwiedził nas Ksiądz Arcybiskup Adam Szal. Spotkał się z nauczycielami i pracownikami przedszkola. Opowiedział o bł. Rodzinie Ulmów. Udzielił pasterskiego błogosławieństwa i wręczył dzieciom obrazki bł. Rodziny Ulmów. Za wizytę serdecznie dziękujemy!

18 stycznia nasze przedszkole zamieniło się w prawdziwą pizzerię. Dzieci dowiedziały się jak powstaje pizza i jakich składników potrzeba, aby ją przygotować. Przedszkolaki miały okazję również sami przygotować własną pizzę, używając do tego swoich ulubionych składników. Kulminacyjnym punktem tego dnia było oczywiście zjedzenie przepysznej pizzy.

 Dzieci oglądały przygotowane lodowe witraże przez dzieci młodsze jako przysmak do zimowej ptasiej stołówki. Określały jakie produkty zostały użyte do wykonania witraży oraz obserwowały przez okno umieszczenie ich na drzewie obok karmnika.

30 stycznia odbył  się uroczysty Dzień Babci i Dziadka. Mali artyści z grupy III i IV z tej okazji przygotowali dla nich program artystyczny – Jasełka. Na twarzach dzieci widać było skupienie oraz ogromną radość z przybycia tak zacnych gości . Babcie i Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku aby przez swój występ i zrobione laurki jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Goście nagrodzili wysiłek swoich wnucząt gromkimi brawami.

Swoje urodziny obchodzili Marcel Słota, Jasiu Grabas, Madzia Pudysz i Ania Buchtalarz. Naszym solenizantom życzymy wszystkiego co najlepsze i najwspanialsze. Spełnienia marzeń i samych cudownych dni.

Powrót

© 2022 malynazaret.edu.pl

Realizacja: PROKRIS.COM