Styczeń w Grupie I i II

Opublikowane: 31 stycznia 2024

Styczeń w grupie Maluszków był bardzo pracowity. Dzieci aktywnie uczestniczyły we wszystkich organizowanych zajęciach. Był to miesiąc niezwykle ciekawy i pełen niezwykłych wrażeń. Obfitował w wiele wspólnych zabaw i zajęć dydaktycznych. Poszerzyliśmy wiadomości na temat zjawisk występujących w przyrodzie (dzień i noc). Poznaliśmy poszczególne etapy życia człowieka, rozpoznawania i nazywania różnic w wyglądzie osób w różnym wieku. Usystematyzowaliśmy wiedzę związaną z porami roku. Nie zabrakło także rozmów o naszych Dziadkach. Poszerzyliśmy wiadomości Dzieci na temat zdrowia. Nie mogło zabraknąć również wspólnych spacerów na świeżym powietrzu. Maluszki dzielnie pracowały na zajęciach edukacyjnych w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,, Z darami natury, świat nie jest ponury”. Dzieci realizując jedno z zadań wykonały przepiękne ,,lodowe witraże” w wersji eko. Za nami również kolejny miesiąc nauki czytania Metodą Glenna Domana. Wielką frajdą dla naszych Maluszków okazało się przygotowywanie samodzielne pizzy z okazji Światowego Dnia Pizzy. W styczniu odwiedził nas specjalny gość Metropolita Przemyski Ks. Abp. Adam Szal, który wspólnie z dziećmi zaśpiewał kolędy. Opowiedział o bł. Rodzinie Ulmów i udzielił pasterskiego błogosławieństwa. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wydarzenia.