Grudzień w Grupie III i IV

Opublikowane: 03 stycznia 2024

Wspólnie wykonaliśmy wieniec adwentowy, który jest pierwszą oznaką nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Podczas pracy wszystkim towarzyszyła miła i radosna atmosfera.

W Święto górników odwiedził nas Pan Maciej, który jest górnikiem w kopalni gazu. Ubrany był w piękny, galowy mundur.

Została również wprowadzona głoska Y, y. Rozmawialiśmy też o źródłach ciepła, dlaczego jest potrzeba ogrzewania mieszkań i domów.

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny wspólnie z przedszkolem „Małe Betlejem” uczestniczyliśmy we Mszy Świętej.

Odbyła się również uroczysta Wigilia. Wszystkie przedszkolaki zasiadły do tradycyjnego posiłku przy wigilijnym stole, po którym rozległ się śpiew kolęd. Na stołach gościły potrawy wigilijne, pyszne ciasto, owoce i słodycze. Całemu wydarzeniu towarzyszyła rodzinna atmosfera. Nie brakło chwil wzruszeń i radości, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Również odbyły się zajęcia do rytmu muzyki A. Vivaldiego pt. ,,Zima”. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem i starannością wykonały swoje zadanie.

W ostatni tydzień grudnia nasze Przedszkolaki pogłębiając tradycje Bożonarodzeniowe, wybrały się na spacer i wspólne oglądanie szopek. Wyprawa szopkowym szlakiem bardzo podobała się naszym Dzieciom, bo Boże Narodzenie to magiczny czas dla każdego z nas.