ikona domek Przemyśl, ul. Zygmunta Krasińskiego 24    ikona telefon Sekretariat: 796 800 580

ikona telefon facebook/maly.nazaret

Grudzień w Grupie I i II

Opublikowane: 29 grudnia 2023

Grudzień to magiczny czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Pomimo braku zimowej aury upłynął nam w bardzo radosnej, świątecznej atmosferze i obfitował w bardzo ciekawe wydarzenia. Na zajęciach skupiliśmy się na nowej porze roku – zimie i tematyce adwentu. Wspólnie odliczając dni do Świąt Bożego Narodzenia, rozmawialiśmy na temat zwyczajów, tradycji i symboli świątecznych. Podczas zajęć rozbrzmiewały melodie kolęd i pastorałek oraz świątecznych piosenek. 5 grudnia odwiedził nas Pan Górnik. Podczas spotkania Dzieci wzbogaciły swoje wiadomości na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy Górników. Poznały rodzaje węgla i jego zastosowanie. Grudzień rozpoczął się również od niezwykłej wizyty Świętego Mikołaja. Maluszki przez cały rok bardzo starały się, aby zasłużyć sobie na piękne prezenty. Tak długo wyczekiwany Gość wywołał na twarzach naszych Przedszkolaków ogromne uśmiechy i wielkie zadowolenie. W tym roku nasze Przedszkolaki były wyjątkowo grzeczne i w dniu 06.12.2023 r. odwiedził ich ponownie Święty Mikołaj – z inicjatywy Pana Macieja Kamińskiego – Dyrektora WORD Przemyśl. Mnóstwo radości i wspaniałej zabawy dostarczyło nam wspólne pieczenie pierników. Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka. W grupie Maluszków również nie mogło zabraknąć tego rytuału. Przedszkolaki z wielkim zapałem zabrały się do ubierania choinki. Zawieszały bombki, gwiazdki, kolorowe światełka. Choinka wyglądała prześlicznie. Ileż było przy tym radości wśród dzieci, a w przedszkolu od razu zrobiło się świątecznie. 20 grudnia Przedszkolaki zasiadły do wspólnej, długo oczekiwanej Wigilii. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor wraz z księdzem Proboszczem, którzy złożyli wszystkim najlepsze życzenia Bożonarodzeniowe. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają Dzieciom znajomość tradycji  i zwyczajów świątecznych, lecz również wzmacniają bliskie i serdeczne relacje. Przedszkolaki pogłębiając tradycje Bożonarodzeniowe, zaraz po świątecznej przerwie wybrały się na spacer i wspólne oglądanie szopek. Wyprawa szopkowym szlakiem bardzo podobała się naszym Dzieciom, bo Boże Narodzenie to magiczny czas dla każdego z nas. Przez cały miesiąc Dzieci dzielnie uczyły się czytać z wykorzystaniem metody Glenna Domana, świetnie się przy tym bawiąc. Oj działo się, działo…. i choć grudzień to w przedszkolu miesiąc krótki, udało się nam zrealizować wiele ciekawych zadań.

Powrót

© 2022 malynazaret.edu.pl

Realizacja: PROKRIS.COM