Wigilia Przedszkolna – 20.12.2023 r.

Opublikowane: 21 grudnia 2023

Tradycje świąteczne i wigilijne są pielęgnowane i przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dzieci w wieku przedszkolnym są bardzo chłonne i przyjmują do serduszek wszystko to, co my dorośli chcemy im ofiarować. Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dniu w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście w naszym przedszkolu. Dzieci każdego roku poznają tradycje i zwyczaje świąteczne, aktywnie uczestniczą w przygotowaniach: wykonują ozdoby świąteczne i uczą się kolęd. Tuż przed uroczystą Wigilią dzieci wysłuchały słów Pisma Świętego. Wszystkie przedszkolaki zasiadły do tradycyjnego posiłku przy wigilijnym stole, po którym rozległ się śpiew kolęd. Na stołach gościły potrawy wigilijne, pyszne ciasto, owoce i słodycze. Całemu wydarzeniu towarzyszyła rodzinna atmosfera. Nie brakło chwil wzruszeń i radości, które na długo pozostaną w naszej pamięci.