ikona domek Przemyśl, ul. Zygmunta Krasińskiego 24    ikona telefon Sekretariat: 796 800 580

ikona telefon facebook/maly.nazaret

Listopad w Grupie III

Opublikowane: 05 grudnia 2023

Kolejny miesiąc w naszym przedszkolu za nami. W listopadzie działo się bardzo dużo.  

Na zajęciach dydaktycznych dzieci poszerzały wiedzę na temat własnej ojczyzny, poznawały mapę Polski, gdzie wskazywały stolicę oraz rzeki – Wisłę i San. Poza tym wzbogacały słownik o pojęcia patriotyczne: godło, orzeł biały, barwy ojczyste, flaga. Dzieci poznały również literaturę patriotyczną – „Legenda o Lechu, Czechu i Rusie” oraz zaśpiewały Hymn i inne pieśni patriotyczne.

Nasza mała i duża ojczyzna- pod takim hasłem dzieci rozpoczęły pierwszy tydzień miesiąca. Poznawały Symbole Narodowe oraz wykonały prace plastyczne Godła Polski oraz naszego pięknego miasta.

Również nasze przedszkole brało udział w ogólnopolskiej akcji ,,Hymn dla Niepodległej”. Równo o 11:11 zaśpiewaliśmy Hymn Polski na przemyskim Rynku razem z innymi placówkami.

W listopadzie także nie zapomnieliśmy o modlitwie za zmarłych bliskich z naszej społeczności i wspólnie odmawialiśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Dzieci są bardzo chętne do modlitwy i z radością każdy trzyma w ręku różaniec przy tym modląc się i radośnie śpiewając.

Nasze przedszkolaki uwielbiają ruch poprzez zabawę, dlatego staramy się jak najczęściej organizować tego typu zajęcia. Dzieci wspaniale się bawią, z chęcią i zaangażowaniem wykonują wszystkie ćwiczenia.

Odbyły się też zajęcia przy utworze A. Vivaldiego pt. ,,Jesień” tworzyły obrazy w rytm muzyki jaką słyszały. Zajęcia były wspaniałe, wszyscy bardzo skupieni wykonywali swoje zadania, a efekty zobaczcie państwo sami.

 Wykonaliśmy również ścieżkę sensoryczną. Wykorzystaliśmy szyszki, kasztany, żołędzie, orzechy i dynie

Poznawaliśmy rodzaje rytmu, który wystukiwaliśmy za pomocą woreczków, folii, dzwoneczków przy utworze „Jesienny Kujawiaczek”

Dowiedzieliśmy się o pracy pszczół, dzięki którym mamy miód. Zobaczyliśmy jak wygląda królowa pszczół, mogliśmy pooglądać prawdziwy plaster miodu, a nawet poczuć jak pachnie. Omówiliśmy również powiedzenie ,,Pracowity jak pszczoła”. Naszą pracę zakończyliśmy przepyszną przekąską w roli głównej z miodem.

 Poznaliśmy litery U, u, K, k na wyrazach Ula, ul: – analiza i synteza słuchowa wyrazów, – ułożenie schematów wyrazów z białych nakrywek, – zastąpienie nakrywek poznanymi literami, – prezentacja wielkiej i małej litery U, u, – pisanie na piasku.

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w II Przeglądzie Pieśni i Poezji Patriotycznej w Zespole Szkół Salezjańskich.

Odwiedziliśmy również pobliską Bibliotekę Publiczną, w której dzieci zapoznały się z postacią i życiem św. Andrzeja oraz poznały różnego rodzaju zawody.

Wykonaliśmy też karmniki dla ptaszków, wydzierając papier samoprzylepny i dorysowując ptaszki wraz z pożywieniem dla nich.

Powrót

© 2022 malynazaret.edu.pl

Realizacja: PROKRIS.COM