ikona domek Przemyśl, ul. Zygmunta Krasińskiego 24    ikona telefon Sekretariat: 796 800 580

ikona telefon facebook/maly.nazaret

Listopad w Grupie IV

Opublikowane: 30 listopada 2023

Oto już minął listopad – czas na krótkie podsumowanie tego co było, a naprawdę działo się wiele… Dla grupy  wielkim wydarzeniem był krótki występ muzyczny „Dla Niepodległej” i uroczyste odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”.  Z okazji 11 listopada, dzieci oglądały film edukacyjny ,,Karolek i 11 listopada”. Również 5-6 latki wzięły udział w II Przeglądzie Pieśni i Poezji Patriotycznej w Zespole Szkół Salezjańskich.

W listopadzie podczas zajęć edukacyjnych poznaliśmy kolejne litery – „u,U”, ,,k,K”. Przedszkolaki poszerzały również wiedzę na temat własnej ojczyzny, poznawały mapę Polski, gdzie wskazywały stolicę oraz rzeki – Wisłę i San. Poza tym wzbogacały słownik o pojęcia patriotyczne: godło, orzeł biały, barwy ojczyste, flaga. Dzieci poznały również literaturę patriotyczną – „Legenda o Lechu, Czechu i Rusie”.

Na zajęciach z języka angielskiego nauczyły się robić zakupy w danym języku oraz z okazji zbliżającej się zimy wykonały karmniki dla ptaków.

Grupa IV wzięła udział w ,,Dyniowym wyzwaniu” z Projektu Edukacyjnego promującego zdrowe nawyki żywieniowe ,,Witaminki”. Naszym bohaterem została Dynia Dania, która przygotowała dla nas parę ciekawych zadań przy których było dużo śmiechu i radości.

W naszej grupie odbyły się urodziny Ani, Frania, Poli i Łukasza.

W listopadzie odwiedził nas Teatr Lalek ,,Pionokio” ze spektaklem pt. ,,Kłamstwa Kozy”. Spektakl w sposób humorystyczny pokazał, że kłamstwo ma krótkie nogi, a w życiu nie należy oszukiwać.

Miesiąc zakończyliśmy wizytą w bibliotece biorąc udział w warsztatach oraz poznając życie i postać Świętego Andrzeja.

Powrót

© 2022 malynazaret.edu.pl

Realizacja: PROKRIS.COM