Listopad w Grupie I i II

Opublikowane: 30 listopada 2023

Miesiąc listopad dobiega końca. Pomimo częstych pochmurnych dni, był pełen ciekawych wydarzeń i zajęć edukacyjnych. W pierwszych dniach listopada wspominaliśmy bliskich Zmarłych, odwiedziliśmy pobliski Pomnik Orląt Przemyskich oddając hołd wszystkim Zmarłym. Pamiętając także o tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny i samotnych Żołnierzach. Podczas zajęć edukacyjnych nasze Maluszki miały okazję rozwijać swoją postawę patriotyczną i miłość do Ojczyzny. Poznały takie wartości jak miłość, prawda, wolność, dobroć i niepodległość. Przedszkolaki doskonale już wiedzą, czym są symbole narodowe i jak należy je traktować. W dniu 13 listopada uroczyście odśpiewaliśmy Hymn Polski oraz wykonaliśmy prace plastyczne.  Maluszki uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym pt. ,,Kłamstwa Kozy”. Nasze Maluszki w listopadzie wykonały sporo prac plastycznych z wykorzystaniem różnych materiałów np. plasteliny, rozwijając swoją wyobraźnię oraz małe rączki. Przedszkolaki często rozmawiały o jesiennej pogodzie. Porównywały strój letni ze strojem jesiennym. Dowiedziały się, jak trzeba się ubrać w deszczową pogodę i nazywały poszczególne części garderoby. Ponadto bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach z języka francuskiego i angielskiego, robotyki i zajęciach sportowych. W ostatnich dniach miesiąca podczas zajęć edukacyjnych Maluszki wspólnie wykonały wieniec adwentowy. Dowiedziały się, czym jest adwent, na czym polega czas oczekiwania, co go symbolizuje. Jak co miesiąc dzieci świetnie się bawiły ucząc się czytać Metodą Glenna Domana.  Swoje 3 urodziny świętowała Natalia.  Miesiąc ten żegnamy z wielką radością i z niecierpliwością czekamy na grudzień.