ikona domek Przemyśl, ul. Zygmunta Krasińskiego 24    ikona telefon Sekretariat: 796 800 580

ikona telefon facebook/maly.nazaret

Październik w Grupie IV

Opublikowane: 31 października 2023

Kolejny miesiąc za nami, jak zwykle było bardzo miło i ciekawie. W październiku w naszym przedszkolu zrobiło się bardzo jesiennie. Rozpoczęliśmy miesiąc od poznawania, przeliczania
i porównywania liczebności uzbieranych przez dzieci darów jesieni. Przedszkolaki zapoznały się
z warzywami i owocami rosnącymi w naszych ogrodach i sadach. Miesiąc październik jest również przepięknym czasem szczególnej modlitwy na różańcu. Przedszkolaki z grupy IV modliły się i śpiewały dla Maryi. Przedszkolaki miały również możliwość obejrzenia teatrzyku „Pinokio”. 16 października przedszkolaki zapoznały się z życiem i nauczaniem Świętego Jana Pawła II- jako wielkiego Polaka
i wielkiego Papieża. Pogłębiły znajomość prawdy o Bogu Ojcu troszczącym się o swoje dzieci na całym świecie. Składając znicze i kwiaty pod pomnik Świętego Jana Pawła II wspólnie odśpiewaliśmy „Barkę”. Wystawiliśmy w kościele Świętej Trójcy w Przemyślu montaż słowno – muzyczny „Boso do nieba” przedstawiający historię Rodziny Ulmów. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci utrwaliły pisownię cyfry 1 i 2, ćwiczyły przeliczanie przedmiotów oraz rozwijały zdolności matematyczne oraz poznały litery: L, T, I. W dniu 25 października 2023 r. w naszej grupie odbyła się uroczystość ,,Pasowania na Starszaka”. Uczestniczyliśmy w Dniu Otwartych Koszar w Jednostce Wojskowej
5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu. Z okazji trwającego tygodnia misyjnego gościliśmy w naszym przedszkolu s. Irenkę, która przybliżyła dzieciom, jak wygląda życie ich rówieśników
w krajach misyjnych. Na zakończenie miesiąca odbył się Bal Wszystkich Świętych. Przedszkolaki ubrały się w stroje nawiązujące do postaci Świętych i Aniołów. Odbyły się urodziny Franciszka.

Powrót

© 2022 malynazaret.edu.pl

Realizacja: PROKRIS.COM