ikona domek Przemyśl, ul. Zygmunta Krasińskiego 24    ikona telefon Sekretariat: 796 800 580

ikona telefon facebook/maly.nazaret

Październik w Grupie III

Opublikowane: 31 października 2023

     W październiku w naszym przedszkolu zrobiło się bardzo jesiennie. Przedszkolaki wykonywały prace plastyczne z liści, ludziki z kasztanów, żołędzi, które same zbierały i gromadziły je w kąciku przyrody. Zapoznaliśmy się również  jak wygląda jesień w sadzie i ogrodzie.

Również przygotowaliśmy pyszną sałatkę owocowo-warzywną. Każde dziecko już wie, jak ważne jest jedzenie owoców i warzyw- nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przed wszystkim zawierają dużo witamin. Robienie sałatki było wielką frajdą i zabawą dla dzieci, a zrobiona samodzielnie smakowała wyśmienicie.

     Bardzo ważne w naszym przedszkolu są zajęcia ruchowe, a dzieci uwielbiają je najbardziej i z wielką chęcią i zaangażowaniem je wykonują.

 W tym miesiącu odbyło się również uroczyste pasowanie na przedszkolaka.  Dzieci zaprezentowały piękny występ, pt ,,Na polanie w lesie’’, który rodzice mogli zobaczyć. Był to dzień pełen wrażeń i emocji.

Udaliśmy się na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Przemyślu. Żołnierze 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich zorganizowali Dzień Otwartych Koszar. Program obfitował w różnego rodzaju atrakcje. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia z bliska sprzętu, uzbrojenia oraz pojazdów wojskowych

W ostatni dzień października odbył się Bal Wszystkich Świętych. Dzieci w  przepięknych strojach wesoło się bawiły. Poznawały osoby święte, układały układanki z postaciami świętych i świetnie się bawiły przy religijnej muzyce.

Urodziny obchodził nasz mały solenizant Kubuś, który skończył pięć lat. Zaśpiewaliśmy mu uroczyste ,,Sto Lat’’ i złożyliśmy życzenia.

Powrót

© 2022 malynazaret.edu.pl

Realizacja: PROKRIS.COM