Wrzesień w Grupie III

Opublikowane: 29 września 2023

Na początku września dzieci z grypy III integrowały się podczas wspólnych zajęć i zabaw zarówno w sali, jak i na wspólnych spacerach, placach zabaw. Każdy dzień w przedszkolu był wesoły i ciekawy. Dzieci uczyły się właściwych zachowań, akceptacji i tolerancji oraz odróżniania dobra od zła.

Bardzo ważnych wydarzeniem w całej naszej społeczności była Beatyfikacja Rodziny Ulmów, której historia została ukazana dzieciom z grupy III i IV.  Wszyscy z bardzo dużą wrażliwością wsłuchiwali się w prezentacje o bohaterskim życiu Samarytan z Markowej.

Również  odwiedziliśmy pobliskie place zabaw i stadion. Na spacerach szukaliśmy oznak jesieni, poznawaliśmy nazwy ptaków, kwiatów i owadów.

W naszym przedszkolu  również  odbywają się zajęcia z robotyki. Dzieci uwielbiają taki rodzaj zabawy, która rozwija umiejętności logicznego myślenia i kreatywności.

Braliśmy udział w zajęciach matematycznych, które pozwalają rozwinąć intelekt dziecka, a także wiele obszarów, takich jak orientacja przestrzenna podczas różnorodnych ciekawych zabaw.

Nasze przedszkolaki poznały również zasady bezpieczeństwa, poznały znaki drogowe i wiedzą już jak bezpiecznie poruszać się na terenie przedszkola jak i na ulicy.