Wrzesień w Grupie I i II

Opublikowane: 29 września 2023

Wrzesień już za nami. Pierwsze dni w Przedszkolu upływały nam na adaptacji, przyzwyczajaniu się do nowego środowiska oraz radzeniu sobie z rozłąką z Rodzicami. Dla wszystkich Dzieci jest to miesiąc pełen nowych wrażeń. Maluszki bardzo dzielnie zniosły ten czas i szybko zaaklimatyzowały się w nowym środowisku. Wiedzą już z kim lubią się bawić, zbliżają się do dzieci o podobnych zainteresowaniach i osobowości.  Bardzo chętnie brały udział w integracyjnych zabawach w grupie. W pierwszym tygodniu września podczas zajęć edukacyjnych ułożyły swój ,,kodeks przedszkolaka” czyli zbiór zasad panujących w grupie. Aktywnie uczestniczyły w różnorodnych zajęciach dydaktycznych, które pozwalały im na zdobywanie nowych wiadomości i umiejętności. Szczególnie upodobały sobie zajęcia z robotyki oraz języków obcych. Korzystaliśmy z pięknej pogody bawiąc się wesoło na przedszkolnym placu zabaw i spacerując po najbliższej okolicy. Korzystając z takich form aktywności nasze Przedszkolaki miały okazję praktycznie utrwalić zasady bezpieczeństwa na drodze, które wcześniej poznały na zajęciach. We wrześniu Maluszki powróciły również do nauki czytania metodą Glenna Domana. Swoje urodziny świętowały: Alicja, Sara i Ola.