Czerwiec w grupie II

Opublikowane: 30 czerwca 2023

Kolejny miesiąc w przedszkolu za nami. Rozpoczęliśmy go od przywitania gościa, jakim był pan kurier. Zaprezentował on tajniki pracy kurierskiej, auto jakim paczki są przewożone od nadawcy do odbiorcy. Dzieci wsiadając do samochodu kurierskiego mogły choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwi kurierzy. W związku ze świętem, jakie obchodzą w czerwcu wszystkie dzieci zorganizowaliśmy przedszkolny Dzień Dziecka. Na ten dzień czekały wszystkie przedszkolaki. Pojawiło się mnóstwo kolorowych balonów i bajkowych dekoracji. Które umilały zabawę. Na początku czerwca świętowaliśmy również Dzień Mamy i Taty. Był to czas pełen emocji, wzruszeń, życzeń i prezentów. Kontynuując świętowanie Dnia Mamy i Taty oraz Dnia Dziecka, wybraliśmy się na rodzinną wycieczkę do Krasiczyna. Podziwialiśmy tam piękne elementy przyrody, bawiliśmy się na zamkowym placu zabaw oraz piekliśmy kiełbaski przy ognisku. Następnego dnia zamieniliśmy przedszkole w czekoladową krainę. Dzieci mogły samodzielnie wybierać swoje ulubione owoce i zanurzać je w fontannie czekoladowej. Słodki zapach roznosił się po całym przedszkolu. W związku z tym, że czerwiec to ostatni miesiąc przed wakacjami, Maluchy uroczyście pożegnały swoje koleżanki i kolegów z grupy Starszaków, którzy po wakacjach rozpoczną przygodę ze szkołą. Wspólny występ artystyczny Maluszków i Średniaków był dla wszystkich bardzo wzruszający. Przez cały miesiąc dzieci pilnie kontynuowały swoją naukę czytania metodą Glenna Domana.