Maj w Grupie II

Opublikowane: 31 maja 2023

Maj w grupie II upłynął pod znakiem świetnej zabawy i wielu atrakcji. Miesiąc rozpoczęliśmy od zwiedzania zakątków naszej „Małej Ojczyzny”, czyli przemyskiego rynku i okolic. W związku z tym, że Maluchy biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „W tekturowym świecie dobrze bawić się będziecie” wykonały kolejne zadania i świetnie się przy tym bawiły. Podczas jednego ze spacerów dzieci przeżyły niesamowitą przygodę, a mianowicie wybrały się na pierwszą wizytę do krainy książek, odwiedzając pobliską Bibliotekę Publiczną. Zapoznały się z pracą bibliotekarza, zasadach jakie trzeba przestrzegać w bibliotece oraz samodzielnie wypożyczyły książki. Kolejny dzień dla Maluchów był również obfity w atrakcje, ponieważ dzieci pod opieką Pań udały się do pobliskiego kina na seans filmowy „Kicia Kocia mówi: dzień dobry”. Przedszkolaki na dużym ekranie zobaczyły jak Kicia Kocia wraz ze swoimi przyjaciółmi odkrywa odważnie świat i stawia czoła wielu nowym sytuacjom. Pod koniec miesiąca do Naszego Przedszkola zawitał gość – Żołnierz – tata jednego z naszych podopiecznych. Opowiadał on dzieciom czym się zajmuje żołnierz, jakie umiejętności musi posiadać. Dzieci miały okazję z bliska pooglądać wojskowe odznaki oraz przymierzyć żołnierskie nakrycia głowy. Przez cały miesiąc dzieci dzielnie uczyły się czytać z wykorzystaniem metody Glenna Domana, świetnie się przy tym bawiąc. W maju obchodziliśmy urodziny Szymona – jeszcze raz wszystkiego najlepszego.