Kwiecień- Grupa IV

Opublikowane: 29 kwietnia 2023

W kwietniu świętowaliśmy 7urdzinki Kai. Tematem naszych zajęć dydaktycznych była nasza Planeta Ziemia  przypomnieliśmy sobie o układzie słonecznym.  Odczytywaliśmy nazwy kontynentów i oceanów.  Dzieci dowiedziały się jak należy dbać o naszą Planetę  Ziemię. Wybraliśmy się do Galerii Sanowej, aby obejrzeć  wystawę prac laureatów Międzyprzedszkolnego Plastycznego Konkursu „Bajki na Start” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 1. im Henryka Sienkiewicza w Przemyślu.  Gratulujemy naszej laureatce Nikoli  za zdobycie III miejsca.  Na zajęciach z arteterapii dzieci wykonały  kwitnące drzewko metodą stempelkową. Sprawiło im to wiele radości. . Dzieci po zapoznaniu się z wiedzą na temat tradycji wielkanocnych.  Z wielkim zaangażowaniem zabrały się do wykonania kurki i  koszyczka wielkanocnego, którym później mogły udekorować swój stół. Piękna pogoda to okazja do wspólnych zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci z wielką radością ruszyły na przedszkolny plac zabaw aby pobawić się w domku, w berka i  pozjeżdżać ze ślizgawki.