Kwiecień- Grupa III

Opublikowane: 29 kwietnia 2023

„Kwiecień plecień bo przeplata trochę zimy trochę lata” i taki właśnie był ten miesiąc poprzeplatany różnymi wydarzeniami w naszym przedszkolu. Początek miesiąca
to przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzi zwyczaj święcenia koszyczków oraz zapoznały się z symboliką święconki. Przedszkolaki poznały literkę „ł, Ł” na podstawie wyrazu „łopata”. Nasze dzieci nie mają najmniejszych wątpliwości, że wiosna zagościła u nas na dobre. Omawiając na zajęciach dydaktycznych temat tygodnia związany z zieloną łąką dzieci miały okazję poprzez obserwacje i praktyczne działania poszerzyć swoją wiedzę o łące i jej mieszkańcach. Korzystając z ładnej pogody wybraliśmy się również na wyjątkowy spacer po przemyskim Rynku. W tym miesiącu odbyły się urodziny Stasia i Hani.