Kwiecień – Grupa II

Opublikowane: 29 kwietnia 2023

Kwiecień w grupie drugiej rozpoczął się od przygotowań do Świąt Wielkanocnych. Dzieci posiały własną rzeżuchę oraz owies, a w następnych dniach podlewały wysiane nasionka i doglądały jak duże rosną. Tuż przed świętami skomponowały koszyczki wielkanocne ucząc się przy tym, jakie produkty powinny się w nim znaleźć a jakie nie. Samodzielnie wykonywały pisanki różnymi technikami. Podczas tygodnia tematycznego o emocjach, dzieci poprzez zabawę uczyły się rozpoznawać własne emocje, wyrażać je oraz regulować. Przedszkolaki zrozumiały, że choć nie wszystkie emocje są przyjemne to wszystkie są potrzebne. W trakcie tygodnia o tematyce dbania o naszą planetę dzieci uczyły się, jak segregować śmieci i jak w inne sposoby dbać o naszą zieloną planetę. W ramach recyklingu stworzyły zwierzątka z materiałów, które w innym przypadku trafiłyby do kosza na śmieci. Podczas tygodnia zajęć o wiosennej łące dzieci poznały zwierzątka, jakie łąkę zamieszkują oraz roślinki, jakie tam rosną. Korzystając z wyprawki technicznej same wykonały wiosenne ślimaczki. Przez cały miesiąc dzieci uczestniczyły w zajęciach nauki czytania metodą Glenna Domana, bawiąc się przy tym doskonale. W kwietniu świętowaliśmy urodziny Jagody, Olka oraz Filipa. Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego i uśmiechu każdego dnia.