Kwiecień – Grupa I

Opublikowane: 29 kwietnia 2023

Kwiecień mamy już za sobą więc czas na podsumowanie. Przez cały miesiąc Maluszki bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Rozpoczęliśmy, od przygotowań do Świąt Wielkanocnych i tradycji z tym związanych. Dzieci przygotowały stroiki świąteczne, które ozdobiły naszą salę, pisanki do koszyczka oraz zgodnie z wielkanocną tradycją przygotowaliśmy własną przedszkolną święconkę. Nauczyliśmy się sporo o naszych emocjach, tych miłych i tych mniej przyjemnych. Dzieci już wiedzą, jak się one charakteryzują i jak sobie z nimi radzić. Kwiecień był miesiącem przebudzenia po zimie i wykorzystaliśmy ten czas, na obserwacje budzącej się do życia przyrody. Długie i ciepłe dni zachęcały nas do ruchu i wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Maluszki regularnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach sportowych w myśl zasady ,,ćwiczyć każdy może”. Dzieci po każdych zajęciach, mimo zmęczenia, doskonale wiedzą, że aktywność fizyczna może być fantastyczną zabawą. Dzięki zajęciom edukacyjnym i rozwijaniu świadomości ekologicznych związanych z ponownym wykorzystaniem posegregowanych odpadów Dzieci poszerzyły swój dziecięcy słownik o nowe pojęcie ,,recykling” i wykonały recyklingowe zwierzątka po rolkach z papieru toaletowego. Rozwijając sprawności manualne i poprawiając koncentracje uwagi dzieci regularnie korzystały ze swoich wyprawek plastycznych i kart pracy. Uwrażliwiając się na otaczającą przyrodę podczas kwietniowych zajęć edukacyjnych, nasze Maluszki miały okazje zapoznać się z wyglądem i nazwami pierwszych wiosennych kwiatów, poznały mieszkańców łąki i jej wygląd.
Po zajęciach wiedzą dlaczego nie wolno niszczyć i zabijać małych zwierzątek i owadów. Codziennie pilnie uczyliśmy się czytać metodą Glenna Domana. Wspólnie obchodziliśmy 3 urodziny Nikodema.
Z niecierpliwością czekamy na Maj.