ikona domek Przemyśl, ul. Zygmunta Krasińskiego 24    ikona telefon Sekretariat: 796 800 580

ikona telefon facebook/maly.nazaret

Marzec w Grupie IV

Opublikowane: 31 marca 2023

Miesiąc marzec rozpoczęliśmy zajęciami dydaktycznymi. Dzieci poznały zjawisko powstawania tęczy, uczestniczyły w zajęciach z języka angielskiego na których  ćwiczyły nazwy czynności, układając wieżę z obrazków i śpiewając piosenkę.  Na  zajęciach dydaktycznych bawiliśmy się w małych ogrodników i sadziliśmy cebulę.  Utrwalaliśmy wiedze na temat zwierząt mieszkających na wsi. Dzieci dowiedziały się  skąd się bierze mleko i jakie produkty robimy z mleka. Dużym zainteresowaniem cieszyła się zabawa w dojenie krowy „Balbinki” wykonanej z kartonu. 8 marca świętowaliśmy Dzień Kobiet i z tej okazji dzieci wykonały tulipany metodą orgiami. Dzieci również uczestniczyły w przedszkolnym teatrzyku  pt: „Kopciuszek” na które zaprosiliśmy dzieci z przedszkola. Barwna opowieść, którą znają wszystkie przedszkolaki począwszy od najmłodszych do starszaków bardzo się podobała. Podczas zabaw w przedszkolu dzieci bawiły się w teatrzyk  ilustrowały  sylwetami postaci bajeczkę o „Czerwonym Kapturku. Dzieci wcieliły się w role aktorów i spróbowały same przedstawić przygodę dziewczynki. Dzieci z naszego przedszkola z grupy III i IV zostały zaproszone na „Dzień otwarty” do Szkoły Podstawowej nr.4 im. Księdza Jana Twardowskiego w Przemyślu. Placówka zorganizowała atrakcyjne gry i zabawy sportowe w sali gimnastycznej.  Jak również co piątek  wspólnie rozważamy w  Kaplicy przedszkolnej Tajemnice Drogi Krzyżowej. Palma Wielkanocna to tradycyjny symbol Niedzieli Palmowej. Nasze Przedszkolaki z tej okazji z pomocą  Pań wykonały piękne i okazałe palmy.

Powrót

© 2022 malynazaret.edu.pl

Realizacja: PROKRIS.COM