Marzec w grupie II

Opublikowane: 31 marca 2023

Miesiąc marzec minął w grupie II bardzo szybko, dzięki temu że był pełen wrażeń. Dzieci podczas spaceru do sklepu ogrodniczego oglądały różnego rodzaju sadzonki, cebulki oraz sprzęty pomocne przy pracy w ogrodzie. Zrobiły zakupy, a następnie samodzielnie posadziły własne cebulki, z których potem wyrósł pyszny szczypiorek. Podczas obchodzenie Dnia Papieskiego dzieciom została przybliżona postać św. Jana Pawła II oraz jego życia i dokonań. Wspólnie z innymi grupami odśpiewaliśmy „Barkę”. Przez cały marzec dzieci spędzały miło i aktywnie czas na spacerach w okolicy przedszkola. W Pierwszy Dzień Wiosny spacer zakończyliśmy wizytą w pizzerii. Tydzień w tematyce „Zwierzęta gospodarskie” wzbudził wśród dzieci ogromne emocje. Z pomocą krowy Muni dzieci uczyły się doić krowę a następnie poznały produkty spożywcze, jakie można wyprodukować z mleka. Każdego dnia towarzyszyły dzieciom związane z ta tematyką zabawy. Podczas zajęć w ramach projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury” dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania i samodzielnie wykonały pyszne, a co najważniejsze zdrowe kanapki, które później ze smakiem zjadły. Jako przygotowania do Świąt Wielkanocy dzieci wykonały własne palemki, aby później zabrać je ze sobą do kościoła. Przez cały miesiąc dzieci z chęcią uczestniczyły w zajęciach nauki czytania metodą Glenna Domana.W marcu urodziny obchodziła Weronika – jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego.