ikona domek Przemyśl, ul. Zygmunta Krasińskiego 24    ikona telefon Sekretariat: 796 800 580

ikona telefon facebook/maly.nazaret

Luty w grupie III

Opublikowane: 01 marca 2023

Miesiąc luty minął naszym przedszkolakom w grupie III szczególnie szybko, a to za sprawą zajęć z eksperymentami – wybuch wulkanu, rozpuszczanie soli czy zachowanie się gorącej wody w mroźnym powietrzu. Z radością i zapałem uczestniczyły w zajęciach koncertując
za pomocą różnych instrumentów muzycznych. Poznały nowe litery takie jak „N, n”, „W, w”, „P, p”, „J, j”, „Z, z”. Z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy 09.02.2023 r. nasza jadalnia zamieniła się w prawdziwą włoską pizzerię. Przedszkolaki podczas warsztatów kulinarnych miały okazje zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek. Połowa lutego to oczywiście Walentynki, więc nie mogliśmy o nich nie wspomnieć w naszym przedszkolu. Z tej okazji dzieciaki zrobiły piękne laurki – serca dla swoich pań oraz pracowników przedszkola. Tłusty Czwartek  również nie mógłby się obyć bez pączków, które jedliśmy na podwieczorek. Jednak nie poprzestaliśmy jedynie na konsumpcji, gdyż postawiliśmy sobie ambitny cel, aby  samemu „upiec” papierowe pączki podczas czwartkowych zajęć z arteterapii. W Środę Popielcową, 22 lutego rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu uczestnicząc we Mszy Świętej
w kościele Świętej Trójcy w Przemyślu. Pod koniec miesiąca wybraliśmy się na musical dla dzieci „Czerwony Kapturek” do Centrum Kulturalnego w Przemyślu. Spektakl z wielką starannością zrealizował cele edukacyjne dla najmłodszych widzów.

Powrót

© 2022 malynazaret.edu.pl

Realizacja: PROKRIS.COM