ikona domek Przemyśl, ul. Zygmunta Krasińskiego 24    ikona telefon Sekretariat: 796 800 580

ikona telefon facebook/maly.nazaret

Grudzień w Grupie III

Opublikowane: 30 grudnia 2022

W miesiącu grudniu na zajęciach skupialiśmy się na nowej porze roku – zimie. Rozmawialiśmy więc o śniegu, sportach zimowych, zwierzętach zapadających w zimowy sen i tych, które wymagają naszej pomocy. W związku z magicznym czasem Świąt pochylaliśmy się nad tematem wigilijnym, a więc opłatku, sianku, symbolach świątecznych, pasterce, wigilijnych potrawach. W tym miesiącu nauczyliśmy się piosenki pt.: „O Święty Mikołaju przynosisz dobro nam…” oraz  pastorałkę „Świeć Gwiazdeczko…”.

Zima przyniosła nam również śnieg, który obserwowaliśmy przez okno. W naszej przedszkolnej jadalni tym razem pachniało świątecznymi wypiekami piekliśmy pierniczki. Mali kucharze chętnie brali udział w kulinarnych przygodach, które były źródłem radości.

5 grudnia dzieci odwiedził Święty Mikołaj. Zaśpiewaliśmy dla niego piosenkę
i powiedzieliśmy wierszyk. Jak co roku, w naszej grupie nie mogło zabraknąć świątecznej choinki. Zabraliśmy za strojenie naszego grupowego drzewka. Na początku dzieci poznały tradycję ubierania świątecznego drzewka, oglądały bombki, które miały zawisnąć na choince, a także zaśpiewały piosenkę „Stała pod śniegiem Panna zielona”.

22 grudnia odbyła się przedszkolna Wigilia. Złożyliśmy sobie życzenia, podzieliliśmy się opłatkiem, słuchaliśmy kolęd i spożywaliśmy wigilijne potrawy.

Pod koniec miesiąca obchodziliśmy urodziny Madzi.

Powrót

© 2022 malynazaret.edu.pl

Realizacja: PROKRIS.COM