ikona domek Przemyśl, ul. Zygmunta Krasińskiego 24    ikona telefon Sekretariat: 796 800 580

ikona telefon facebook/maly.nazaret

Grudzień w Grupie I i II

Opublikowane: 30 grudnia 2022

Grudzień to miesiąc inny niż wszystkie pozostałe, jest to czas spotkań i świętowania. Maluszki zaczęły miesiąc od napisania listów do Świętego Mikołaja. 5 grudnia nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość – Święty Mikołaj. Długo oczekiwany przez dzieci przybysz zajrzał z wizytą do maluszków, a każdego przedszkolaka obdarował drobnym upominkiem. Dzieci w ramach podziękowania za wspaniałe prezenty przygotowały dla Mikołaja książeczkę z rysunkami oraz wierszyk i piosenkę. Mnóstwo radości i wspaniałej zabawy dostarczyło wspólne pieczenie i dekorowanie pierników. Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka. W grupie maluszków również nie mogło zabraknąć tego rytuału. Przedszkolaki z wielkim zapałem zabrały się do ubierania choinki. Zawieszały bombki, gwiazdki, kolorowe światełka. Choinka wyglądała prześlicznie. Ileż było przy tym radości wśród dzieci, a w przedszkolu od razu zrobiło się świątecznie. Wigilia to najbardziej uroczysty
i wzruszający wieczór w roku. Wieczór, który wyzwala w ludziach ich najlepsze uczucia.  Dlatego
w naszym przedszkolu przeżywamy go bardzo uroczyście. 22 grudnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane odświętnie. Wprowadzeni w odświętny nastrój wysłuchaliśmy życzeń Pani Dyrektor,
a następnie złożyliśmy sobie świąteczne i noworoczne życzenia Przy dźwiękach kolęd
i pastorałek zasiedliśmy do stołów. Dzieci smakowały barszczyk z uszkami i pierożki. Nie mogło zabraknąć białego opłatka, którym dzieliliśmy się z ogromnym wzruszeniem. W cudownej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia wkraczamy w Nowy Rok.

Powrót

© 2022 malynazaret.edu.pl

Realizacja: PROKRIS.COM