Narodowe Święto Niepodległości- 10.11.2022r.

Opublikowane: 10 listopada 2022

11 listopada 1918 r. to bardzo szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Pielęgnując tradycje polskie 10 listopada 2022 roku obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj Niepodległości.

Wszystkie dzieci uroczyście ubrane świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień, śpiewały piosenki patriotyczne, a także odśpiewały wraz z nauczycielami o godz. 11:11 Mazurka Dąbrowskiego, przyłączając się tym samym do akcji „Szkoła do hymnu”.