Jak co roku we wrześniu obowiązuje bardzo ważna dla najmłodszych, ale też i dla dorosłych tematyka bezpieczeństwa na drogach i w domu. Z tej tez okazji nasze przedszkole odwiedziły Panie Policjantki z Komendy Głównej Policji w Przemyślu. Panie Policjantki przeprowadziły zajęcia dla dzieci o tematyce bezpieczeństwa na drodze i w domu.

W formie praktycznej, pokazały podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyły jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Poinformowały i zademonstrowały dzieciom również, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości.

Serdecznie dziękujemy Paniom za czas poświęcony naszym przedszkolakom :)

Fotogaleria z zajęć.