logo 1

 

 

37-700 Przemyśl
ul. Zygmunta Krasińskiego 24
tel. 796 800 580

 

    Przedszkole Niepubliczne 

              Mały Nazaret

W naszym przedszkolu odbyły się Jasełka połączone z Dniem Babci i Dziadzia przygotowane przez grupę III. Na spotkanie zaproszono najbliższych członków rodziny naszych przedszkolaków. Piękna scenografia oraz kolorowe stroje sprawiły, że zaproszeni goście z dużym zainteresowaniem oglądali naszych aktorów. Jasełkowa Szopka miała tradycyjną obsadę, natomiast w postacie Świętej Rodziny wcielili się rodzice naszych pociech byli to: mamusia Huberta oraz tatuś Natalki. Część jasełkowa zakończyła się wspólną modlitwą. W drugiej części występu dzieci zaprezentowały program artystyczny przygotowany specjalnie dla Babć i Dziadków. Na zakończenie obdarowały ich własnoręcznie wykonanymi prezentami. Wszystkim małym artystom serdecznie gratulujemy.

Fotorelacja.

Szybko minął czas świąteczny ale nasze przedszkolaki zdążyły jeszcze powspominać Święta Bożego Narodzenia. Dzieci z grupy I i II wraz z paniami wybrały się do kaplicy aby zobaczyć szopkę bożonarodzeniową. Przedszkolaki wymieniały postacie występujące w szopce: dzieciątko Jezus, Maryję, Józefa, Pasterzy i wielu innych. Na koniec zaśpiewały kolędy Małemu Jezuskowi leżącemu w żłóbeczku i zadowolone wróciły do zajęć przedszkolnych.

Fotorelacja.

Dzieci z III i IV grupy wraz z Panią Danusią odwiedziły szopkę bożonarodzeniową w Archikatedrze w Przemyślu. Szopka utworzona jest z około 500 figurek. Dzieci z dużym entuzjazmem oglądały scenki biblijne od grzechu pierworodnego do ostatniej wieczerzy.

Fotorelacja.

Dziś odwiedził nas ks. Jakub Kustroń z kolędą. Po wspólnej modlitwie nastąpiło pokropienie wodą święconą całego przedszkola – sal  dydaktycznych, gabinetu specjalistycznego, dyrektorskiego oraz jadalni, przy wspólnym śpiewaniu kolęd.

Fotorelacja.

6 stycznia 2020 r. odbył się Orszak Trzech Króli. Nasze przedszkolaki w raz z rodzicami włączyły się aktywnie w to świętowanie. Zaraz po Mszy Świętej koncelebrowanej w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu pod przewodnictwem ks. Abpa Józefa Michalika wyruszyliśmy długim orszakiem ulicami naszego miasta: Zamkową, Fredry, Franciszkańską, Kazimierza Wielkiego i wkroczyliśmy na Rynek, gdzie przy szopce odbył się pokłon Trzech Króli. Na świątecznie przygotowanej scenie mogliśmy podziwiać przygotowany program artystyczny, a nasze serca rozgrzewały wspólne kolędy i pastorałki.
Dzień ten na długo zostanie w naszej pamięci.

Fotorelacja.

Tygodnik dzieci

HIT! Porady o ojcostwie

Przewodnik po książkach

15 15